Elektrik Kontrol Panoları

Monofaze pompa kontrol panoları

Akım değeri ve açma süresi ayarlanabilen elektronik termik koruma donanımına sahiptir. Bu nedenle aynı pano 3 kW’a kadar bütün monofaze pompalarda kullanılabilir. Bir veya iki adet pompa kontrolu içindir. İki pompalı sistemlerde pano, pompaları rotasyon düzeni  içerisinde sırayla devreye alarak, işletim süresini pompalar arasında eşit olarak paylaştırır.

Trifaze direkt kalkışlı pompa kontrol panoları

Bu panolar açık tesisat devrelerinde çalışan 1, 2, 3 veya 4 adet pompa ve hidrofor sistemlerinin kontrol, koruma ve otomasyonu için geliştirilmiş olup, yapılarda ve endüstriyel proseslerde yer alan başka amaçlı pompa ve elektrik motorlarının kontrol, koruma ve otomasyonu için de kullanılmaktadır. Motor termik koruması, sıra kontrollü ve rotasyonlu işletim, arızada otomatik pompa değişimi özellikleri vardır.

Trifaze Y/Δ kalkışlı pompa kontrol panoları

Bu elektrik panoları 1 ila 4 pompalı sistemlerin kontrol, koruma ve otomasyonu için  geliştirilmiştir. Panonun ana fonksiyonları elektrik motorunun aşırı akım, kısa devre, faz kesilmesi ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruması, pompaların kuru çalışmaya karşı korunması, sıra kontrollü, rotasyonlu işletim ve arızada otomatik pompa değişimi özelliği olarak sayılabilir. Pompaların devreye giriş ve çıkış zamanlarına gecikme süreleri ilave edilebilmekte, şalt sayısı istenilen değere ayarlanabilmektedir.

Trifaze yumuşak yol vericili pompa kontrol panoları

Bu elektrik panoları 1 ila 4 pompalı sistemlerin kontrol, koruma ve otomasyonu için geliştirilmiştir. Bu panolar yumuşak yol verici (soft starter) kalkışlı olup, ana fonksiyonları elektrik motorunun aşırı akım, kısa devre, faz kesilmesi ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruması, pompaların kuru çalışmaya karşı korunması, sıra kontrollü, rotasyonlu işletim ve arızada otomatik pompa değişimi özelliği olarak sayılabilir. Pompaların devreye giriş ve çıkış zamanlarına gecikme süreleri ilave edilebilmekte, şalt sayısı istenilen değere ayarlanabilmektedir.

Frekans konvertörlü pompa kontrol panoları

Bu panolar 1 ila 4 pompalı sistemlerin kontrol ve otomasyonu için geliştirilmiş, bünyesine frekans konvertör ünitesi entegre edilmiş, kullanımı konforlu, yüksek standartlı bir elektrik panosudur. Frekans konvertörlü kontrol panoları ile ısıtma, soğutma ve sıhhi tesisatlarda kullanılan her cins pompanın işletimini, tesisat şartlarına uygun olarak otomasyona tabi tutarak optimize etmek ve böylece konforlu bir işletimin yanı sıra, önemli ölçülerde enerji tasarrufu sağlamak mümkündür. Panonun ana fonksiyonları elektrik motorunun aşırı akım, kısa devre, faz kesilmesi ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruması, pompaların kuru çalışmaya karşı korunması, sıra kontrollü, rotasyonlu işletim ve arızada otomatik pompa değişimi özelliği olarak sayılabilir.