TARİHÇEMİZ

1977 yılında Mas Makine ve Armatur Sanayi A.Ş. adı altında kurulmuş olup, 7000 m2 arazi üzerindeki tesisimiz İstanbul Tuzla’da bulunmaktadır.

Kurulduğu yılda ülkemizde öncü ve ilk olarak çeşitli tip ve basınçlarda su ve buhar vanaları, pislik tutucular, çekvalfler imal etmiş ve bu malzemelerin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmüştür.

1986 yılında imalat yelpazesine hidrofor eklenmiş, ilk olarak piston pompalı tip ile başlayan imalat süreci günümüzde dik pompalı, yatay pompalı, mini küre tip ve tam otomatik membranlı yatık pompalı olarak devam etmektedir. Halen 100′e yakın tip ve özellikte ana mamul bulunmakla beraber isteğe bağlı özel tip ve kapasitelerde de hidrofor imalatı yapılmaktadır.

1989 yılından itibaren ilk olarak 24 lt küre ile başlayan genleşme tankı ithalatı zamanla imalat teknolojisi ve proseslerinin geliştirilmesiyle bugün her türlü basınç ve özellikte Kapalı genleşme tankı imalatı ile devam etmektedir.

1999 yılında ürün ve imalat yelpazesine sirkulasyon pompasını eklemiş olan firmamız 2002 yılında markamız olan ALFEN ismini firma unvanı olarak değiştirilmesine karar vermiş ve unvanımız ALFEN MAKİNA ve ARMATÜR SANAYİ A.Ş. olarak değişmiştir.

Günümüzde Alfen Makine ve Armatür Sanayi A.Ş. imal ettiği mamüllerini ihraç etmekte ve yurt içinde de Türkiye çapındaki bayileri, yaygın servisi ve yedek parça desteği ile satış, satış sonrası hizmetleri vermektedir.